fa-IR   English (United States)
درباره آذر انرژی| معرفی شرکت ، سوابق ، اهداف و ...

شرکت آذر انرژی تبریز به منظور طراحی و ساخت تجهیزات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی تاسیس گردیده است.این شرکت با بهره گیری از پرسنل و متخصصین مجرب، ماشین آلات مدرن و مخصوص خدمات مفیدی را به صنعت کشور از جمله صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و پالایشگاهها و... عرضه نموده است.

به موازات اين فعاليتها با راه اندازي واحد R&D موفق به ساخت نوعی سینی خاص  گردیده که در تاریخ 26/11/83 در اداره ثبت مالکیتهای صنعتی ایران به ثبت رسیده است . البته شرکت در طی مراحل طراحی و ساخت سینی خاص و ثبت آن بعنوان نوعی ابداع هزینه های بسیار زیادی متحمل شده است و خوشبختانه این ابداع پر هزینه به ثمر نشسته و به تائید مدیریت محترم بازرگانی شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران رسیده و   براي اولين بار در برج سولفور زداي نفت و گاز غرب واحد دهلران نصب گرديده است كه به مراتب در مقايسه با سيني هاي خارجي با داشتن بازده بالا، نتيجه مناسب دربرداشته بطوريكه توانسته است مقدار H2S موجود در نفت خام را از 3800ppm  به 40ppm كاهش دهد و اين در حالي است كه سيني هاي متداول ولودار ساخت شركت Glitch در شرايط يكسان قادر به كاهش H2S به كمتر از 450ppm نبودند و از اين مقايسه ميتوان چنين نتيجه گيري نمود كه اين سيني ها داراي بهترين كيفيت، بالاترين بازدهي و كمترين ميزان آلودگي محيطي هستند.

در ادامه فعاليتهاي تحقيقاتي واحد R&D اين شركت با حمايت و تشويقهاي شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران براي اولين بار در كشور موفق به توليد برش فرآورده هاي سبك از Vacuum Bottom گرديده كه نمونه حاصل از فرآيند كراكينگ مكانيكي Vacuum Bottom  به پژوهشكده پالايش نفت ارسال شده و پس از آزمايش كراكينگ صورت گرفته تائيد شده است بطوريكه بنابه اذعان شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران كه در سايت آن شركت نيز موجود میباشد. اين شركت در فرآيند انجام شده بر روي Vacuum Bottom موفق به كسب 5 فرآورده نفتي سبك و از نفت خام به 8 برش نفتي سبك دست يافته است.

تداوم این فعالیتها  زمینه ساز کسب مهارت طراحی و ساخت اینترنالها بوده به طوریکه این شرکت توانسته است TRAY های پالایشگاههای فجر جم را در رقابت با شرکت های خارجی در سال 1375 وVacuum   Revamping Tower151  پالایشگاه نفت تهران را در سال 1377  -  که البته طراحی و نظارت آن بعهده Sulzer  و Shop Drawing و ساخت آنها بعهده این شرکت بوده است – Pall Ring  و کلیه اینترنالهای برجهای واحد اتیلن گلیکول پتروشیمی اراک در سال 1378 و کلیه سینی های فاز 2 پالایش گاز شهید هاشمی نژاد را در سال 1379 و نیاز های پالایش نفت کرمانشاه  مربوط به پروژه پنتان را در سال 80-81 و نیاز های پالایش نفت بندر عباس در سال 1381 و پالایش نفت اصفهان را در سال 1382 و کلیه اینترنالهای پروژه پنتان تبریز را در سال 1383 با بهترین کیفیت و کوتاهترین زمان ممکن Overhaul ساخته و تحویل داده است که البته مورد اخیر  شامل Packing  ها و Distributor وRedistributors و Mix drum  میباشد و نیز ساخت Scallop های مربوط به پالایش نفت تبریز در سال 1383 و ساخت برج مربوط به پتروشیمی اراک در سال 1384 توسط این شرکت انجام گرفته است.

همچنین طراحی و نصب اینترنالهای آب سنگین خنداب نیز به این شرکت واگذارشده که همانند موارد پیشین در کمترین زمان و برترین کیفیت به انجام رسید که دریافت لوح های تقدیر متعدد از این پالایشگاها مؤید این مطلب است وحاصل آن جلب اعتماد صنایع داخلی  به این شرکت بوده و در نهایت منجر به ابداع و نوآوری گردیده است.    

این شرکت موفق گردیده است با تلاش و مشارکت کلیه کارکنان خود سیستم مدیریت کیفیت را پیاده سازی نموده و در سال 1388 مؤفق به کسب گواهینامه بین المللی Iso - 9001:2008 در سیستم مدیریت کیفیت از مؤسسه بین المللی TUV NORD آلمان شود.

هدف اصلی این شرکت تولید محصولات با کیفیت بالا، مطابق با استانداردهای بین المللی و قیمت رقابتی همراه با بهبود مستمر در کیفیت محصول بمنظور جلب رضایت و خواست مشتریان می باشد.

مهمترین اخبار | مهمترین اخبار و رویدادهای شرکت
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟